حفاری چیست؟

کندن زمین برای دستیابی به یک هدف خاص را حفاری (drilling) می­نامند، کاری که انسان سال­ها هم به­ صورت غریزی و هم به ­صورت برنامه ­ریزی شده و هدفمند انجام داده است تا به آنچه می­خواهد پیدا کند، دست یابد. البته حفاری یک کار حساب شده، پیچیده، سخت، هزینه ­بر و زمان ­بر است که در صورت انجام صحیح، نتایج و دستاوردهای بزرگی به­ همراه دارد. آدمی تاکنون بسیاری از اکتشافات خودش را مدیون این کار بوده، کاری که شما در این مقاله با انواع آن آشنا خواهید شد.

این مطلب در پی پاسخگویی به سوالاتی است، نظیر این­که “حفاری چیست؟ حفاری معدن چگونه صورت می­گیرد؟ حفاری استخراجی چیست؟ حفاری اکشتافی چه ویژگی­هایی دارد؟ ماشین آلات و تجهیزات حفاری کدام هستند؟”

نهایت تخصص در حفاری معدن

انجام حفاری (drilling) در معدن نیازمند اقدامات خاصی است، زیرا برای نفوذ در سنگ و خرد کردن آن بایستی چال­های انفجاری را حفر کرد و مواد منفجره را در داخل آن‌ها قرار داد. منفجر کردن این چال­ها باعث خرد شدن سنگ­ ها می­شود و اینگونه می­شود که کار حفر معدن شکل اصلی را به خودش می­گیرد. محاسبات مهندسی برای انفجار و سایر مراحل در حفر معدن را می­توان از پیچیده­ ترین روش­ ها دانست که در نهایت، حفر معدن را ممکن می­سازد.

پیش از این­که به انواع روش­های حفاری مانند حفاری استخراجی و حفاری اکتشافی بپردازیم، ضرورت دارد تا خیال شما را از نظر وجود یک برند معتبر در حوزه ساخت تجهیزات و ماشین ­آلات حفاری راحت سازیم.

برند برتر در طراحی و ساخت ماشین آلات و تجهیزات حفاری کدام است؟

واقعیت این است که نگاه به حفاری باید یک نگاه کاملا علمی و فنی باشد، زیرا انجام این کار بر اساس محاسبات ویژه صورت می گیرد. هنگامی که حفاری در معدن صورت می­گیرد، این محاسبات علمی بسیار پررنگ­تر می ­شوند، زیرا ایمنی در اینجا حرف اول و آخر را می­زند.

آنچه مسلم است، انجام اقدامات فنی و مهندسی حفاری نیازمند در اختیار داشتن ماشین­ آلات و تجهیزات ویژه است و اینجاست که صحبت از یک شرکت کاملا تخصصی به میان می­ آید. آرمیکو؛ نامی است که در حوزه طراحی و تولید ماشین آلات و تجهیزات حفاری، یک برند سرشناس محسوب می­شود، زیرا طراحی و ساخت دستگاه­ های حفاری در سنگ، دستگاه حفاری کرگیری (نمونه گیری) نمونه گیری( کرگیری)، چکش­ های درون چاهی (D.T.H Hammer) ، دریل واگن­ های چرخ زنجیری و چرخ لاستیکی، ملزومات و ابزارآلات حفاری و موتورهای بادی پیستونی و پره­ ای را به بهترین شیوه انجام می­دهد.

این شرکت برای طراحی و ساخت ماشین آلات و تجهیزات حفاری از جدیدترین تکنولوژی ها (دوره آموزشی تکنولوژی حفاری) بهره می برد و دقت در طراحی و افزایش ضریب این دقت در ساخت ماشین آلات و تجهیزات، موضوعی است که آرمیکو را به یک شرکت پیشتاز در حوزه طراحی و ساخت ماشین آلات و تجهیزات حفاری تبدیل کرده است.
طراحی و توليد ماشين آلات حفاری برای کار در معادن، تونل ها، سدها و پروژه های راه سازی، ژئوترمال، چاله های ارت و حفاری نیلینگ، توليد ابزارآلات و تجهيزات حفاری مانند راد حفاری، شانک و بوش و پاورهد، طراحی و توليد ماشين آلات مغزه گيری و نمونه‌گيری (coring)، مشاركت در اجرای پروژه های حفاری اكتشافی و نمونه گيری و مشاوره درباره انتخاب ماشین آلات و تجهیزات حفاری و همچنین انتخاب روش های حفاری متناسب با پروژه های خاص، مجموعه ای از خدمات این شرکت محسوب می شود.

اکنون که با یک برند معروف و سرشناس در حوزه حفاری آشنا شده اید، وقت آن است که شما را با دو مقوله حفاری استخراجی و حفاری اکتشافی آشنا کنیم.

وبلاگ

حفاری چیست؟

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

خانهپروژه هاتماس با مادرباره ما